Me te rejat

Home » Si Behet » Receta gatimi » Patate te pjekura me kos ne furre. Receta gatimi turke.

Patate te pjekura me kos ne furre. Receta gatimi turke.

Patate te pjekura me kos ne furre. Receta gatimi turke.

Perberesit :

 • 5-6  patate
 • 1 filxhan kafeje vaj
 • 2 filxhane caji kos te ngurte
 •  1 luge kafeje kripe
 • pak piper
 • pak mente

Pergatitja :

Si fillim qerojme dhe presim patatet ne rrathe.

Iu japim nje vale vetem me uje.

Nuk duhet ti leme te marrin trajte zierje. Vetem te zbuten pak.

I rrjeshtojme ne nje tepsi.

 

Iu hedhim vaj siper.

Ne nje ene perziejme kosin, kripen, piperin, menten.

Iua leshojme siper patateve.

I mbeshtjellim me leter kuzhine dhe i veme ne pjekje.

 

 

Pjekja behet ne 200 grade per 40 minuta.

Pastaj fikini dhe lerini te ftohen.

Servirini sipas deshires.

Patate turke te pjekura me kos ne furre. Receta gatimi.

Ju befshin mire!

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  January 2017
  M T W T F S S
  « Dec   Feb »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com