Me te rejat

Home » Si Behet » Receta gatimi » ‘Supe’ me veze per mengjes. Receta gatimi te shpejta.

‘Supe’ me veze per mengjes. Receta gatimi te shpejta.

‘Supe’ me veze per mengjes. Receta gatimi te shpejta.

'Supe' me veze per mengjes. Receta gatimi te shpejta.

Perberesit :

 • 2 veze
 • nje filxhan miell
 • 2 gota kos
 • pak djathe i bardhe
 • pak vaj

 

Pergatitja :

Si fillim hedhim dy vezet ne nje ene. I rrahim me nje gote kos. Copetojme djathin dhe ua hedhim siper gjithashtu. Pastaj shtojme miellin. I perziejme derisa te krijohet nje mase brumi e holle. Ne nje tigan hedhim pak vaj. Pasi te nxehet hedhim brumin. E leme te skucet. Nderkohe qe e copetojme me luge. Derisa te behet mase krejt e copetuar. Shtojme edhe kosin tjeter. E leme te zieje edhe pak veza vetem me kosin. Pastaj e fikim zjarrin dhe e sherbejme.

Edhe nje recete shume e shendetshme per mengjes. (Sigurisht qe mund ta sherbeni sipas deshires. Mund te shtoni ne brume edhe copa proshute, kerpurdhash).

Ju befte mire!

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  January 2017
  M T W T F S S
  « Dec   Feb »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com