Ja si duhet te vishemi per te mos e ndjere te ftohtin. te ngrohta kepuce doreza si duhet
Home » Si Behet » Mode » Ja si duhet te vishemi per te mos e ndjere te ftohtin.

Ja si duhet te vishemi per te mos e ndjere te ftohtin.

Ja si duhet te vishemi per te mos e ndjere te ftohtin.

Nuk po gjeni dot menyren si te ngroheni ne kete te ftohte? Duhet me patjeter te dilni nga shtepia? Nuk keni pse te visheni me shume rroba per tu ndjere ngrohte. Sekreti qendron ne menyren sesi visheni dhe cfare vishni. Jane disa materiale rrobash qe u mbajne nxehte. Por jane disa te tjera qe u bejne te ngrini.

Ja si duhet te vishemi per te mos e ndjere te ftohtin. te ngrohta kepuce doreza si duhet

Ne u japim disa sugjerime qe do u ndihmojne :

  • Se pari : Zgjidhni rroba pambuku dhe mendafshi.

Keto dy materiale jane shume komode. Mbi te gjitha te rehatshme dhe te ngrohta. Ndaj edhe duhet ti vishni.

  • Se dyti : Mbani kanatiere ose body.

Kjo eshte nje tjeter menyre per te mos ndjere shume ftohte. Gjithashtu duhet te jene ne material pambuku. Pervec se u mbajne nxehte u thithin djersen. Duke mos u lene te ftoheni.

  • E treta : Mbani geta dimerore.

Ja si duhet te vishemi per te mos e ndjere te ftohtin. te ngrohta kepuce doreza si duhet

Ata jane sintetike dhe rrine pas trupit. Plus qe jane shume te ngrohta. Nuk do e ndjeni me mpirjen e kofsheve dhe kembeve.

  • Zgjidhni corape te trasha.

E dini se nese keni kembet nxehte, i gjithe trupi do nxehet. Corapet duhet te jene me gryke te gjata. Dhe mbi te gjitha te jene te ngrohte.

  • Kepuce me push perbrenda.

Hiqni dore nga kepucet sharmante. Zgjidhni cizme ose kepuce qe jane te ngrohta. Keshtu do keni rehati tek kembet.

  • Mos vishni shume rroba.

Mbajtja e disa bluzave njera mbi tjetren nuk u ben te jeni me nxehte. Zgjidhni rroba te trasha. Edhe skeni pse te vishni 2-3 bluza. Mjafton kanatieria dhe bluza e trashe siper.

  • Xhiboks te gjate.

Mos zgjidhni xhupat qe rrine deri ne bel. Mund te jene te ngrohte per trungun por jo mesin. Ndaj merrni xhiboksat qe u mbulojne edhe vithet.

  • Shall te madh dhe te bere me dore.

Shallat e bere me dore jane me te ngrohte se ata me makineri. Fibrat e perit jane shume me te ngrohta. Ndaj rrethojeni mire qafen me shal te gjate. Ne menyre qe te mos kete mundesi te hyje i ftohti.

 

Ja si duhet te vishemi per te mos e ndjere te ftohtin. te ngrohta kepuce doreza si duhet

  • Doreza dhe kapuc pambuku.

Veshet do u ngrijne nese nuk vini kapuc. Ska shume rendesi nese nuk dukeni bukur. Mjafton te mos keni ftohte. Jane shume tendence ne kete periudhe kapucet e pambukut. Me kete rast mund edhe te kombinoheni me lehte. Dorezat duhet gjithashtu te jene pambuku dhe te ngrohta. Mos zgjidhni ato prej lekure. U bejne te keni me shume ftohte.

 

 

  
        
          

Komentoni