Iliret - Xhamadani vija vija (Akorde muzikore) Kenge te pavdekshme te muzikes shqiptare, kenduar me mjeshteri nga grupi Iliret. 1
Home » Art » Muzike » Shqip » Iliret – Xhamadani vija vija (Akorde muzikore)

Iliret – Xhamadani vija vija (Akorde muzikore)

Iliret – Xhamadani vija vija

(Akorde muzikore)

Am
Kam nje lot pikon si ar
Am
se me shekuj jam shqiptar
Am                   Dm
e kur malet i mbloj bora
F       G       Am
per atdhe kanges ja mora
Am                   Dm
e kur malet i mbloj bora
F       G       Am
per atdhe kanges ja mora

 

*Refreni*

Am             Dm
Xhamadani vija vija
F      G         Am
ësht Kosova o esht Shqipnia
Dm
rreh si zemer ciftelia
F     G         Am
o sa e madhe esht Shqipnia

 

Am
Esht nje qiell qe na bashkon
Am
e nje diell qe na burrnon
Am                       Dm
esht nje gjuhe qe flasim t’tane
F        G         Am
e nje toke qe thrrasim nane
Am                       Dm
esht nje gjuhe qe flasim t’tane
F       G       Am
e nje toke qe thrrasim nane

 

 

*Refreni*

Am             Dm
Xhamadani vija vija
F      G         Am
esht Kosova o esht Shqipnia
Dm
rreh si zemer ciftelia
F     G         Am
o sa e madhe esht Shqipnia

 

Am
Rruges sime per Shqipri
Am
m’ka percjell ai drin i zi
Am                Dm
dhe u nisa per me ardhe
F      G         Am
por si vala e drinit t’bardhe
Am                Dm
dhe u nisa per me ardhe
F      G         Am
por si vala e drinit t’bardhe

 

*Refreni*
Am             Dm
Xhamadani vija vija
F      E         Am
esht Kosova o esht Shqipnia
Dm
rreh si zemer ciftelia
F     G         Am
o sa e madhe esht Shqipnia

  
        
          

Komentoni