Caj qetesues per kollen dhe gripin. Jep efekt ne 10 minuta. piper mjalte
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Caj qetesues per kollen dhe gripin. Jep efekt ne 10 minuta.

Caj qetesues per kollen dhe gripin. Jep efekt ne 10 minuta.

Caj qetesues per kollen dhe gripin. Jep efekt ne 10 minuta.

Nese e keni kuptuar jo te gjithe medikamentet iu qetesojne ne kete te ftohte. Prandaj beni mire qe te provoni kura popullore. Recetat popullore gjithmone kane qene me efektive se ata mjekesore. Mbetet ky nje fakt qe ta provojme te gjithe. Mbase jeni mesuar te pini cajra te ndryshem. Por kete qe do u mesojme ne jam e bindur qe nuk e keni provuar akoma. Pasi ta provoni do ta kuptoni edhe vete se eshte magjik.

Caj qetesues per kollen dhe gripin. Jep efekt ne 10 minuta. piper mjalte

Perberesit :

  • 5-6 kokrra piper te zi. (I pa-bluar.)

  • Pak piper pluhur.

  • Dy gjethe dafine.

  • 1 luge mjalte.

Pergatitja :

Nuk do shume kohe as shume pune per ta pergatitur. Mjafton te vini gjethet e dafines ne nje xhezve te ziejne. Pasi te kene valuar, shtoni piperin kokerr, edhe mjaltin. Fikeni zjarrin dhe hidhini piperin pluhur. Lereni te ftohet per 5-6 minuta. Pastaj vereni te valoje serisht. Pijeni te nxehte duke shtuar jo me shume se nje luge sheqer.

 

Mund ta ndjeni edhe vete efektin e ketij caji. Do vereni se kolla do lehtesohet ndjeshem qe pas pirjes se filxhanit te pare. E nese kete caj e pini edhe per 3-4 dite te tjera kolla do te largohet plotesisht. Kombinimi i dafines me piper dhe mjalte mund te iu duket i cuditshem. Por te jeni te bindur qe do jape efekte pozitve. Nuk humbisni asgje nese e provoni.

  
        
          

Komentoni