Qofte te vogla te pergatitura ne shtepi. Receta gatimi.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Qofte te vogla te pergatitura ne shtepi. Receta gatimi.

Qofte te vogla te pergatitura ne shtepi. Receta gatimi.

Qofte te vogla te pergatitura ne shtepi. Receta gatimi.

Qofte te vogla te pergatitura ne shtepi. Receta gatimi.

Perberesit :

 • 500 Gr Mish i grire (Lloji sipas deshires.)
 • 1 Qepe
 • 2 Veze
 • Buke e grire
 • 1 Filxhan kos
 • Kripe
 • Piper
 • 1 Filxhan vaj ulliri
 • 1 Luge mustarde
 • Majdanoz i fresket i grire imet.

 

Pergatitja :

 • Ne nje ene hidhni mishin e grire.
 • Shtoni siper tij : buken e grire, kosin, qepen e grire shume imet.
 • Perziejini mire dhe punojeni me dore si brume.
 • Hidhni edhe dy vezet dhe vajin e ullirit.
 • Pastaj shtoni kripen, piperin, rigonin, mustarden.
 • Punojini mire me dore ne menyre qe te behet brume i njetrajtshem.
 • Ndajeni brumin e mishit ne topa, dhe duke bere doren me vaj jepini forme.
 • Zbukurojini me majdanoz te fresket.
 • Hidhini ne tigan me vaj te skuqen.

Qofte te vogla te pergatitura ne shtepi. Receta gatimi.

Qoftet jane gati.

Ju befshin mire!

 

  
        
          

Komentoni