Toptha me arre kokosi. Embelsire e thjeshte per vit te ri.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Toptha me arre kokosi. Embelsire e thjeshte per vit te ri. Receta gatimi.

Toptha me arre kokosi. Embelsire e thjeshte per vit te ri. Receta gatimi.

Toptha me arre kokosi. Embelsire e thjeshte per vit te ri. Receta gatimi

Toptha me arre kokosi. Embelsire e thjeshte per vit te ri.

 Perberesit :

  • 2 filxhane e gjysem caji me arre kokosi te grire. (Blihet e gatshme)
  • Nje kuti qumesht
  • Bajame te qeruara ose lajthi

 

Pergatitja :

Toptha me arre kokosi. Embelsire e thjeshte per vit te ri.

  • Perziejme qumeshtin me arren e kokosit.
  • E punojme me luge derisa te trashet.
  • pastaj me dore bejme toptha te vegjel.
  • Ne mes te cdo topthi vendosim nje bajame, ose lajthi.
  • Pasi te rrumbullakosni me dore topthin, kalojeni prap siper arres se kokosit.
  • Verini ne nje ene dhe futini ne frigorifer.
  • Lerini per 2-3 ore ne ftohje.

Ju befshin mire!

 

  
        
          

Komentoni