Dorand - A e kujton (Teksti) Tekste kengesh shqip
Home » Art » Muzike » Shqip » Dorand – A e kujton (Teksti) Tekste kengesh shqip

Dorand – A e kujton (Teksti) Tekste kengesh shqip

Dorand – A e kujton (Teksti)

Tekste kengesh shqip

Dorand - A e kujton (Teksti) Tekste kengesh shqip

Dorand – A e kujton

 

Un dit e nat per ty menoj a e din ti c’ka kem,

boo cka kem humb ti meno un e di qe ti um ndjen hala. 

Une te thirri te thom afrohu vec kallxom ti cka u bo hooo. 
Une te thirri te thom afrohu a mos meno ma shum ti jeee. 
Une te thirri te thom afrohu vec kallxom ti c’ka u bo hooo. 
Une te thirri te thom afrohu a mos meno ma shum ti je. 

Une te thom mos shkoo, po ty smuj met nalen mo une ti harro.
Ti e din per ty un c’ka kom bo. 
Asniher se ke menu ti mem pas bejb. 
S’je qysh nuk e kom menu me ty mu nda bejb. 
Se kom prit qe ti at dit ki me bo tmadhe, se kom prit un jo se kom prit un.. 

REFRENI :

Un dit e nat per ty menoj, a e kujton ti c’ka kem boo.

C’ka kem humb ti meno, un e di qe ti um ndjen hala.

Un dit e nat per ty menoj, a e din ti c’ka kem boo.

C’ka kem humb ti meno, un e di qe ti um ndjen hala.

Un e di qe ti don mu kthy kom bo gjithcka dhe prap,

une boj per ty cdo mengjes du mem qel me ty.

Du met pa n’cdo sekond me ‘tpa ne ata sy.

Asniher se kom besu bejb qe ti ski me kan, me mu njejt..

Asniher se kom besu bejb qe ti ski mem dasht mu n’jet.

Asniher ti se ke besu bejt qashtu qysh t’kom thon.. 
T’kom dasht edhe t’du qysh je ardh edhe je shku..

REFRENI :

Ejj un e di qe ki munges ti per mu.. 
Un dit e nat per ty menoj a e kujton ti cka kem boo.

C’ka kem humb ti meno un e di qe ti um ndjen hala.

Un dit e nat per ty menoj a e din ti c’ka kem boo.

C’ka kem humb ti meno un e di qe ti um ndjen hala.

Un dit e nat per ty menoj a e kujton ti c’ka kem boo..

C’ka kem humb ti meno un e di qe ti um ndjen hala..

  
        
          

Komentoni