Luleshtrydhe ne forme babagjyshi te vitit te ri. Receta gatimi.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Luleshtrydhe ne forme babagjyshi te vitit te ri. Receta gatimi.

Luleshtrydhe ne forme babagjyshi te vitit te ri. Receta gatimi.

Luleshtrydhe ne forme babagjyshi te vitit te ri.

Receta gatimi.

Luleshtrydhe ne forme babagjyshi te vitit te ri. Receta gatimi.

 Perberesit :

 • Luleshtrydhe
 • Copeza cokollate
 • Shllak. (krem pasticerie)

 

Perberesit per kremin :

 • Panna embelsirash
 • 2 te bardha vezesh
 • Sheqer
 • Vanilie pluhur  (Sasia ne varesi te sasise se luleshtrydheve qe do pergatisni)

 

Pergatitja e kremit :

 • Hidhni ne mikser te bardhen e vezeve dhe sheqerin.
 • Rrihini derisa te tretet sheqeri dhe te trashet masa.
 • Shtoni pastaj panen dhe vanilien.
 • Rrihini derisa te marre nje trajte mase te njetrajteshme. (Sikur krem, ose shllak.)

 

Luleshtrydhe ne forme babagjyshi te vitit te ri. Receta gatimi.

Pergatitja e *Babagjysheve* :

 • Hiqini pjesen jeshile te luleshtrydheve.
 • Vendosni kremin siper, si forme kapuci.
 • Pastaj rrethojeni me pak krem sikur mustaqet.
 • Jepini tipare me krem.
 • Ne vend te syve , vendosni copezat e cokollates.
 • (Shikoni foton per me mire.)

Luleshtrydhe ne forme babagjyshi te vitit te ri. Receta gatimi.

 

Keshtu keni bere babagjyshe te shijshem!

Ju befshin mire!

  
        
          

Komentoni