Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.
Home » Si Behet » Mode » Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.

Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.

Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve.

Ja cfare u sugjerojme ne.

Mbremja e krishtlindjes erdhi! Mbase akoma nuk e keni vendosur si te dekoroni tryezen tuaj. Eshte nje detaj shume i rendesishem. Plus qe ndikon kaq mire tek humori juaj. Edhe ushqimi do u shijoje me shume kur te shihni nje tryeze te bukur. Eshte mire qe aksesoret e krishtlindjes ti ndieni ne cdo vend. Shume amvisa e kane ndare mendjen cfare te bejne sonte. Por ne kemi deshire qe te bejme disa sugjerime.

Jane disa menyra sesi tryeza juaj do dukej e vecante. Nuk eshte e nevojshme qe te shpenzoni shume para. Mbi te gjitha eshte e rendesishme te jeni te lumtur. Ti gezoheni shendetit tuaj dhe harmonise familjare. Mbe te gjitha uroj qe te jeni sa me te gezuar ne kete nate.

Ja ku jane disa menyra dekori per kete mbremje :

1.

Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.

Kjo eshte nje nder menyrat me te vecanta. Krijohet nje ambjent shume i embel. Zgjidhni nje mbulese baze me ngjyre te bardhe. Sikur te kishit gota te kuqe do te ishte fantastike. Pjatat zgjidhini te kuqe. Kartopecetat palosini trekendesh dhe verini siper pjatave. Pjata e kuqe me kartopecete te bardhe eshte shume elegante. Per qender tavoline perdorni qirinj. Ose ndonje asortiment te kuq.

 

 2.Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.

Nese u pelqen dicka fine perdorni ngjyren e florinjte. Sigurisht qe mbulesen vendoseni te bardhe. Pjatat duhet te jene te bardha me shirit te florinjte. (Ngjyre te florinjte.) Vendosni gjithashtu mbajteset e qirinjve me ngjyre te embel, te kombinueshme. Beni kartopeceten e tryezez ne forme trekendeshi dhe vereni mbi pjata. Siper tyre vendosni edhe ndonje zbukurim te thjeshte. Huazojini ngjyrat me njera tjetren.

 

3.Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.

Nje tavoline me ngjyra te ndezura. Dikujt mund ti duket e ekzagjeruar, por eshte kaq unike! Zgjidhni mbulese me ngjyte boje-gjaku ose vishnje te theksuar. Per mes tavoline, zgjidhni nje mbulese te gjate te bardhe. Siper saj vendosni degeza jeshile. Mund te jene artificiale ose jo. Degeza ulliri do ishte zgjedhje e bukur. Neper ta vendosni topa zbukurues ne ngjyre te mbuleses. Qirinjte duhet te jene te kuq. Pjatat e bardha duke i huazuar me kartopecetat e tavolines qe do jene te kuqe. Siper kartopecetave vendosni ndonje dege te vogel ulliri. Gotat sigurisht te kristalta.

 

4. Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.

Tavoline e thjeshte per dy veta. Mund te jeni vetem ju te dy ne shtepi. Sigurisht qe ka nje menyre shume te thjeshte. Zgjidhni nje mbulese me te kuqe te lehte. Qender tavoline vendsoni nje qyp te mbushur me topa zbukurues te kuq. Ose pem te vogel tavoline, te dekoruar. Mbeshtetese pjatash me gjyre te gjelber dhe pjata te bardha. Sikur te vendosni edhe kartopecetat e kuqe do te dilte shume bukur. Mbani dy qirinj ne dy qoshet e tavolines gjithashtu.

 

5.Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.

E thjeshte por e bukur! Nje tryeze ne ngjyre te bardhe me pak te kuqe neper te. Mbulesa e tavolines dhe kartopecetat te bardha. Pjatat e bardha me ndonje rreth te kuq apo edhe me pak vija te kuqe. Mjafton te kete dicka te kuqe ne tavoline. Mos vendosni asgje per te renduar ambjentin. As qirinj, as asortimente zbukuruese. Eshte bukur edhe thjeshte.

 

6.Dekori i tavolines per mbremjen e krishtlindjeve. Ja cfare u sugjerojme ne.

Gjithcka e kuqe ose vishnnje. Edhe pjatat e kuqe. Qirinjte e kuq. Vendsoni ndonje dege ulliri neper tavoline per te thyer ngjyren. Ose dekore artificiale. Keshtu do keni nje tryeze shume te ngrohte per mbremjen e krishtlindes.

 

 

U dhame disa ide per te dekoruar tryezen ne naten e krishtlindjeve. Shpresoj  te ju pelqejne.

Mbremje te paqte te gjithe!

  
        
          

Komentoni