Si te beni thonjte me dekore festash. Keshilla estetike.
Home » Si Behet » Mode » Si te beni thonjte me dekore festash. Keshilla estetike.

Si te beni thonjte me dekore festash. Keshilla estetike.

Si te beni thonjte me dekore festash.

Keshilla estetike.

Femrat jane mesuar tu japin rendesi detajeve. Keshtu ata merren me gjera te vogla. Jane te vogla sepse nuk kane ndonje rendesi kushedi. Gjithsesi te duash te dukesh bukur ska asgje te keqe. Pervec se eshte kaq gje e mire. Menyra sesi prezantoheni shpesh u jep vlera. Detajet e vogla shpesh bien ne sy.

Duke qene se edhe festat erdhen vajzat merren me pamjen e jashtme. Rendesi u jepet edhe thonjve. Manikyri gjithmone do te kete rendesi! Ndaj edhe deshirojme te u japim disa ide sesi mund te dekoroni thonjte tuaj. Pa qene nevoja te shkoni ne qendra estetike.

Paisjet qe u duhen jane :

 • Manikyre
 • Aksesor zbukurues. (Blihen te gatshem, merrini me dekore festash.)

Me poshte do te japim foton dhe instruksionet e duhura :

1.

Si te beni thonjte me dekore festash. Keshilla estetike.

 • Limojeni thonjin qe te kete forme te drejte.
 • Lyjeni me nje manikur me ngjyre te lehte.
 • Majen e thonjit bejeni me ngjyre te kuqe.
 • Me nje manikyr te zi, beni formen sikur ne foto.
 • Mbusheni me ngjyre te kuqe.
 • Beni majen e kapucit me ngjyre te bardhe.
 • Bekorojeni edhe pjesen baze, prane majes me te bardhe.
 • Lyjeni thonjin pastaj me manikyr transparent. (Sa per ti dhene shkelqim.)

Keni dizenjuar thonjte tuaj me formen e kapuqit te vitit te ri.

2.

Si te beni thonjte me dekore festash. Keshilla estetike.

 • Kjo metode eshte shume e thjeshte.
 • Mjafton te zgjidhni manikyr me te kuqe rrezellitese.
 • Vendosni ngjiteset dekoruese. (Sikur i keni blere.)
 • Puthitini mire me ndihmen e nje kunje dhembesh.
 • Lyejeni thonjin me manykyr transparent.

 

3.

Si te beni thonjte me dekore festash. Keshilla estetike.

 • Gjithcka u duhet ne kete rast jane dy manikyra.
 • Zgjidhni ngjyren e kuqe dhe te gjelbert.
 • Bazen e thonjit lyejeni te gjelbert.
 • Pastaj me kunje dhembesh dekoroni ne format qe deshironi.

4.

Si te beni thonjte me dekore festash. Keshilla estetike.

 

 • Lyejeni bazen e thonjit me ngjyre te kuqe.
 • Pastaj vendosni nje manikyr me xixa. (Sa me te imeta xixat aq me mire.)
 • Marrim dekoret qe deshirojme dhe i veme ne anet e thonjve.
 • (Puthitini mire me kunje dhembesh.
 • Vendosni siper edhe manikyr transparent.
 • (Do puthise mire dekoret, dhe do i jape shkelqim thonjit.

 

Keshtu pra, kaq thjeshte dekoroni thonjte. Pa shpenzuar shume para sigurisht. Dhe do te beni dicka shume te vecante. Do u pelqejne me shume, sepse jane puna juaj!

  
        
          

Komentoni