Sanduich i shpejte per mengjes. Receta gatimi te thjeshta.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Sanduich i shpejte per mengjes. Receta gatimi te thjeshta.

Sanduich i shpejte per mengjes. Receta gatimi te thjeshta.

Sanduich i shpejte per mengjes.

Receta gatimi te thjeshta.

Sanduich i shpejte per mengjes. Receta gatimi te thjeshta.

Sandwich

Perberesit :

  • Simite sandwichi
  • Dy feta djathe toste
  • Dy feta sallam
  • Nje veze e zier
  • Nje gjeth sallate
  • 3 feta domate
  • Nje luge majoneze (Sipas deshires)

 

Pergatitja :

Priteni simiten ne mes. Vendosni dy fetat e djathit dhe te sallamit. Vereni ne tostiere per 2 minuta.. Shikoni derisa te shkrihet pak djathi. Nxirreni dhe happeni. Brenda vendsosni vezen e grire ne feta. Gjithashtu vendosni edhe domateen. Pastaj priteni gjethin e sallates dhe vereni siper domates. Mbylleni sandwichin dhe vereni per jo me shume se 1 minute ne tostiere perseri.

Kur ta nxirrni hidhni majoneze ose salce sipas deshires. Eshte vakti me i mire qe mund ti servirni vetes per mengjes.

U befte mire!

  
        
          

Komentoni