Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Mjalti. Cfare e ben kete produkt kaq te nevojshem per konsumim.

Mjalti. Cfare e ben kete produkt kaq te nevojshem per konsumim.

Mjalti. Cfare e ben kete produkt kaq te nevojshem per konsumim.

Sic e dime, mjalti eshte gjeresisht i perdorur. Perdoret ne kuzhine dhe mjekesi. Por kohet e fundit edhe ne estetike. Cfare e ben mjaltin te jete kaq i nevojshem per ne.

Mjalti. Cfare e ben kete produkt kaq te nevojshem per konsumim.

Po u tregojme disa arsye :

 • Nuk prish dhembet tuaj kurre.
 • Nje luge mjalte ne caj largon ftohjen dhe gripin.
 • Ndikon ne permiresim e qarkullimit te gjakut.
 • Largon mundesine e problemeve te zemres.
 • Ka efekt ne permiresimin  e sistemit tone tretes.
 • Problemet e veshkave largohen nese konsumoni mjalte.
 • Menjanon rrezikun e infeksioneve te ndryshme.
 • Ndihmon ne rritjen e shendetshme te femijeve.
 • Lufton anemine.
 • Rrit perqindjen e hemoglobines.
 • Ndihmon ne thithjen e kalciumit.
 • Mbron melcine.
 • Lufton bakteret.
 • shkaterron ulceren e stomakut.
 • Nuk te shendosh.

Konsumoni nje luge caji mjalte per mengjes dhe do te luftoni shume semundje. Mbani larg medikamentet. Mjalti eshte kaq i nevojshem per organizmin.

  
        
          

Komentoni