Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.
Home » Si Behet » Mode » Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Festat po afrohen. Dhe bashke me to edhe vizitat tek micte. Daljet ne mbremje. Xhirot me te dashurin nen ndriqimin e zbukurimeve. Darkat romantike. Apo darkat familjare.

Rendesi ka qe do jeni me njerezit tuaj te dashur. Por kjo jep edhe pak stres. Ne nje fare menyre do te lodhni mendjen se cfare do te vishni. Ne po u japim sugjerimet tona.

Si mund te shkelqeni me veshjen tuaj?

Veshjet e kushtueshme jo gjithmone jane me te bukurat. As ato me ekstravagantet nuk jane shume sharmante. Ne keto dite te ftohta duhet te pershtateni me kohen. Sigurisht qe ambjenti ku do jeni do jete i ngrohte. Por eshte pak jashte mode te jeni me nje fustan me rrypa ne dhjetor.

Fustan i kuq deri poshte gjurit.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Sharm dhe elegance. Zgjidhni nje fustan te kuq. Materialin po ua leme ne deshiren tuaj. Mjafton te mos jete i shkurter sepse ka kaluar sezoni i tyre. Kombinojeni me kepuce te zeza, ari, gri. Nje burset te ngjasem me kepucet. Mos u rendoni me bizhuteri. Perdorni chocker (Varese ngjitur me qafen).. Do u japin me shume klas.

Fund dhe kemishe.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Fundave nuk u del moda kurre. Nje fund me bel te larte dhe kemishe do u jape shume klas. Do ishit bukur edhe me bluza gjysem trup. Por sigurisht duke mos ekzpozuar shume trupin.

Fustanat e punuar me dore.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Jane nje zgjedhje shume  e mire. Pervec se te ngrohte jane edhe shume ne  mode. Luani me ngjyrat e embla. Qendroni tek gri, panna, kafe e lehte.

Fustan i zi.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Asnjeher nuk do dukeni keq me fustan te zi. Sidomos nese do jete sintetik. Kombinojeni me kepuce te kuqe. Dhe pse jo bizhuteri klasike perseri me punime te kuqe. Nese do kishit nje fustan te zi me qendisje do ishte mrekulli.

Pantallona.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Shume mire do ishit edhe me pantallona. Mbeten te preferuara pantallonat me bel te larte. Qofshin xhinse qofshin pantallone serioz. Edhe nese jane mbi kyqe ska problem. Do dukeshit shume bukur nese i kombinoni me nje bluze te lirshme dhe taka.

Cfare duhet te beni per make upin…..

Eshte e vertete se keni deshire te ndryshoni. Por mos luani me make upin. Nje make up i renduar mund te ju largoje hijeshine.

Fiksoni Buzet.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit. Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Ngjyrat e buzekuqeve ne mode jane vishnje dhe ata te erret. Perdorni fondatine. Beni vetem cerpiket dhe theksoni buzet.

Luani me penelin.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit. Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

 

Beni nje penel te holle ose gotik. Cfaredo qe u shkon me shume juve. Gjihtashtu zgjidhni edhe nje buzekuq qe bie ne sy.

Qendroni natyrale.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Beni vetem vetullat. Vendosni nje shkelqyes per buzet dhe do jeni shume chick.

Cfare duhet te beni me floket.

Floket sigurisht qe duan nje vemendje te vecante. Por modeli i tyre duhet te pershtatet me veshjen. Nese keni dekolte floket duhet te lihen te lirshme. Nese keni nje veshje te mbyllur deri ne gryke atehere floket kapini. Mbetet shume trend modeli princesh. Ose modeli versache. Por edhe vec nese i drejtoni floket do jeni shume bukur. Perdorni ndonje karfice ose papion qe shkon me veshjen. Mos perdorni modele te ekzaxheruar.  Me poshte do u japim edhe modelet me te kendshme per keto festa.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

 

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

Cfare duhet te vishni dhe si te beni make up per festat e fundvitit.

  
        
          

Komentoni