Torte me biskota Oreo. Receta gatimi te thjeshta greke.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Torte me biskota Oreo. Receta gatimi te thjeshta greke.

Torte me biskota Oreo. Receta gatimi te thjeshta greke.

Torte me biskota Oreo.

Receta gatimi te thjeshta greke.

Torte me biskota Oreo. Receta gatimi te thjeshta greke.

Torte me biskota

Perberesit :

  • 3-4 Pako biskota Oreo.
  • 500 ml Krem qumeshti.
  • Nje filxhan kafeje sheqer pluhur.
  • Nese doni fruta cfaredo per te vene ne siperfaqe.

Pergatitja :

Torte me biskota Oreo. Receta gatimi te thjeshta greke.

Hedhim ne nje tas kremin e qumeshtit dhe sheqerin pluhur. I rrahim me mikser derisa te trashet. Marrim enen ku duam te bejme torten. Hedhim nje shtrese me krem. Pastaj vendosim nje rrjesht me biskota. Vendosim perseri  nje rrjesht krem e perseri biskota. Derisa te mbarojne biskotat. Nderkohe qe shtresen e fundit te kremit e hapim mire. Vendosim frutat qe kemi deshire siper saj.  Ose thjesht dekorojeni me biskota.

Vendoset ne frigorifer ne ftohje per 2-3 ore. Pastja nxirreni dhe priteni ne formen qe deshironi.

Shijojeni torten tuaj!

 

  
        
          

Komentoni