Kek cokollate me vetem tre perberes. Receta gatimi greke.
Home » Fillimi » Kek cokollate me vetem tre perberes. Receta gatimi greke.

Kek cokollate me vetem tre perberes. Receta gatimi greke.

Kek cokollate me vetem tre perberes.

Receta gatimi greke.

Kek cokollate me vetem tre perberes. Receta gatimi greke.

Kek cokollate

Perberesit :

  • Gjysme kg cokollate e zeze.
  • 300 Grame lajthi te copetuara.
  • Nje liter qumesht i embel.

 

Pergatitja :

Pergatitja e kesaj embelsire eshte shume e thjeshte. Shkrijme cokollaten me banjo mari. Nese nuk e dini kete metode po ua shpjegoj. Ne nje ceske kuzhine futni cokollaten. Lidheni qe te mos kete nga te hyje ajri. Vendoseni ne nje tenxhere ku po valohet uje. Silleni vazhdimisht me dicka qe te shkrihet krejt cokollata. Kujdesuni qe ceska te mos hapet.

Nxirreni cokllaten dhe hidehni ne nje kupe. Shtojini lajthite dhe qumeshtin. Perziejini mire bashke. Ne nje tepsi shtroni leter kuzhine. Hidheni masen qe sapo pergatitet. Do ishte mire qe edhe siper saj te hidhni copa lajthie. Tani futeni ne frigorifer per 6 ore.

Pas 6 oreve nxirreni dhe priteni.

Keku me vetem tre perberes eshte gati. Shijojeni!

 

  
        
          

Komentoni