Morena Taraku ft Aida Doci - Amore (Teksti) Tekste kengesh.
Home » Art » Muzike » Shqip » Morena Taraku ft Aida Doci – Amore (Teksti) Tekste kengesh.

Morena Taraku ft Aida Doci – Amore (Teksti) Tekste kengesh.

Morena Taraku ft Aida Doci – Amore (Teksti)

Tekste kengesh.

Morena Taraku ft Aida Doci - Amore (Teksti) Tekste kengesh.

Morena ft Aida – Amore

 

Aida :

Hajde sonte bashk po dalim,
lej-let folin ska problem.
Fjalt e tjerve sun na nalin,
mos ta nin ty syni jem.
Sonte meno veq per vete,
mos meno ti per dashni.
Nuk ja vlen per dikon tjeter,
mos mu knaq mos me pi.

REFRENI :

Amore, amore mio.
xhan me ke e xhan te kam,
Amore, ti me the mua,
qe me ty sonte nuk jam.

Morena :

Me kerkove ti ne cdo moment,
dhe ne cdo vend, ja ku jam.
Me pelqen te ti nje element
qe nuk dorzohesh leht,
dhe me do pran..

REFRENI :

Amore, amore mio.
xhan me ke e xhan te kam,
Amore, ti me the mua,
qe me ty sonte nuk jam.
Sonte po du me harru cdo sen,
jo nuk ka ven per dashni
Jena bashk na ne te njejtin ven,
ama nuk kena sen me dashni.

Aida:

Pina sonte veq tekila,
mbushni gotat per shoqni.
Sonte le t’kallet veni,
E cka bohet sdu me ni.
Hajde ti loqka jeme,
ndize zjarrin kete nat.
Le te mahet men ksaj vere
veq kjo nat..

REFRENI :

Amore, amore mio.
xhan me ke e xhan te kam,
Amore, ti me the mua,
qe me ty sonte nuk jam.

  
        
          

Komentoni