Test psikologjik. Cfare eshte dashuria sipas jush dhe si e perjetoni ate
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Test psikologjik. Cfare eshte dashuria sipas jush dhe si e perjetoni ate?

Test psikologjik. Cfare eshte dashuria sipas jush dhe si e perjetoni ate?

Test psikologjik. Cfare eshte dashuria sipas jush dhe si e perjetoni ate?

Test psikologjik. Cfare eshte dashuria sipas jush dhe si e perjetoni ate

1) Enderroni se dashuria e juaj eshte :

a) intrigante dhe sensuale
b) e rrezikshme dhe pasionante
c) romantike dhe e qendrueshme

2) Te personat e gjinise se kundert, e para qe e vereni eshte :

a) bukuria
b) siguria
c) sharmi


3) Takoheni me dike qe din te komentoj fatin ne letra. Si do veproni ?

a) i lejoni t’jua komentoj fatin tuaj ne letra
b) jeni te bindur se eshte sharlatan
c) nuk i lejoni t’ju shikoj fatin ne letra

4) Nga partneri pritni t’jua pushtoj zemren me :

a) seks
b) gjera praktike
c) endrra per dashuri te perjetshme

5) Do te deshironit qe takimin e pare ta perfundoni :

a) me puthje te zjarrte
b) vetem duke biseduar
c) ne kinema

6) Ardhmeria sipas jush eshte :

a) e paparashikueshme
b) me e mire se e tashmja
c) me rreziqe

7) Nuk e duroni :

a) budallalleqet
b) agresivitetin
c) te folurit e kote

8) Do te deshironit te ishit :

a) romantik
b) misterioz
c) ngazellyes-e

9) Ngjyra qe ju me se shumti e adhuroni eshte :

a) e verdha
b) e kuqe
c) e kalter

10) Kur i mbyllni syte mendoni per :

a) punen tuaj
b) partnerin
c) ne nje shkretire te vetmuar

 

TABELA E REZULTATEVE :

nga pyetja  1- 2 -3 -4 -5- 6- 7- 8- 9- 10
a) 3 1 1 3 1 2 2 1 3 3
b) 2 2 2 2 2 1 1 2 2 2
c) 1 3 3 1 3 3 3 3 1 1

Prej 10-16 pike :

Enderrimtar. Te enderruarit per ju eshte dçka pa te cilen nuk mund te jetoni. Keni idene se dashuria eshte sikur ne perralla. Kur mendoni per njeriun e zemres e humbni sensin e realitetit. BEsoni me shume sesa duhet. Por edhe dorezoheni komplet para ati qe doni.

Prej 17-23 pike :

Fatalist. Mendoni dhe besoni se primare jane emocionet. Qe ta shprehni dicka me pasion me pare doni ta ndjeni plotesisht. I pelqeni komplimentet por per ju nuk jane te rendesishem. Gjithcka doni nga partneri eshte te u doja aq sa e doni.

Prej 24-30 pike :

Realist. Nuk jeni aspak enderrimtar. Ju e dini se cfare meritoni. Jeni i hapur me ndjenjat qe tregoni. Dhe nuk prisni aspak qe te tjeret te mso u vleresojne per ate qe jeni. Serioziteti juaj eshte ne maksimum. E rendesishme eshte se juve kurre nuk prisni me shume se meritoni.

  
        
          

Komentoni