12 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. faqen zyrtare , llogari te re , si te instalojme
Home » Si Behet » Teknologji » Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim? Tutoriale shqip.

Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim? Tutoriale shqip.

Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim? Tutoriale shqip.

Te gjithe frikesohemi nga ideja se nje dite mund te humbasim cdo gje qe kemi  ne kompjuterin tone . Kjo mund te ndodhe per arsye te ndryshme si formatim, prishje etj.

Per kete mundohemi qe te gjitha gjerat tona ti ruajme ne burime te tjera te jashtme per ti pasur te sigurta. Sot, ekzistojne shume mjete qe na ndihmojne per ti ruajtur. Nese nuk kemi mundesi te blejme nje Hard Disc te jashtem qe te ruajme materialet tona, kompanite si Google kane menduar edhe per ne.

Nder keto permendim Google Drive, Dropbox por jo vetem. Ne po ju ilustrojme instalimin e njerit prej tyre, ne kete rast Dropbox. Funksionon njesoj per cdo lloj sistemi operativ.

Hapi 1: Shkojme ne faqen zyrtare te dropbox www.dropbox.com. Klikojme download. Presim sa te shkarkohet ne hard diskun (diskun e ngurte) tone.

1 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. hard disc , disku i ngurte

DropBox shkarkohet ne kompjuter. Kur te mbaroje shkarkimi klikoni mbi te qe te hapet dritarja e instalimit.

 

2 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. hard disc , disku i ngurte

Te dritarja e sigurise qe eshte hapur klikoni RUN. Dmth konfirmoni ekzekutimin e ketij materiali.

3 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. hard disc , disku i ngurte

Pasi te klikoni Run do filloje procesi i instalimit. Beni durim deri kur te mbaroje ky proces.

4 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. hard disc , disku i ngurte

DropBox eshte instaluar dhe hapet automatikisht.

5 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. hard disc , disku i ngurte , faqen zyrtare , llogari te re

Ajo qe duhet te beni eshte te shkruani adresen tuaj te e-mailit dhe fjalekalimin. Por duhet te keni bere regjistrimin te www.dropbox.com .

Nese nuk keni nje llogari te Dropbox atehere hapni nje llogari te re.

Nese nuk dini si ta hapni ju mesojme ne. Klikoni KETU

Nderkohe ju te tjeret qe keni nje llogari ne Dropbox ndiqni hapat e meposhtem.

Pasi keni bere identifikimin me adresen e e-mailit dhe fjalekalimin tuaj, ikona e radhe qe do shikoni eshte kjo. E vetmja gje qe duhet te beni eshte te klikoni “Open my DropBox

7 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. , faqen zyrtare , llogari te re

Nje mesazh mireseardhjeje na pret.

8 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. llogari te re , faqen zyrtare

Ndiqni hapat e radhes duke klikuar NEXT dhe FINISH ne fund.

10 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. llogari te re , faqen zyrtare

Klikoni mbi ikonen ne DeskTop qe te hapet aplikacioni qe kemi instaluar.

11 Si te instaloj Dropbox ne kompjuterin tim Tutoriale shqip. llogari te re , faqen zyrtare

Ky ishte hapi i fundit. Filloni ta perdorni hapesiren prej 2 Gb qe ju dhuron DropBox.

Nuk keni hapur akoma nje llogari ne DropBox ?

Vizitoni faqen zyrtare www.dropbox.com dhe lereni te hapur.

Mesoni si te hapni nje llogari te re ne DropBox duke klikuar KETU.

E.Zyko

  
        
          

Komentoni