Disa keshilla per te patur te pasme me te bukura. Keshilla mode
Home » Si Behet » Mode » Disa keshilla per te patur te pasme me te bukura.

Disa keshilla per te patur te pasme me te bukura.

Disa keshilla per te patur te pasme me te bukura.

Ky vit qe po leme pas u quajt edhe viti i te pasmeve. Shume femra u drejtuan ne klinika per te bere vithe te rrumbullakosura. E shume te tjera u abonuan neper palestra per te bere ne menyre me natyrale te pasmet. Bukuria do sakrifice as qe e diskutojme. Por une kam  edhe nje ide me te thjeshte. Bukuria do mendje. Jane disa gjera shume te thjeshta te cilat do u ndihmojne te arrini cka doni pa u lodhur shume.

Mbajta e korseve? JO! Nuk eshte ide e mire. Do keni nje paraqitje te mire per momentin por jo per shume kohe.

Disa keshilla per te patur te pasme me te bukura. Keshilla mode

Ja ku do u japim disa keshilla per te patur te pasme me te bukura.

  • Ecni

Kur them ecni nuk e kam fjalen per vrap. As per ecje ne paisje te palestres. Ecni ne jeten e perditshme. Te pakten 30 minuta ne dite do te u ndihmoje te tonifikoheni ne menyre natyrale.

  • Kontraktohuni

Jane disa ushtrime qe mundeni ti beni lehte. Pa u sforcuar. Qofte ne shtepi, ne zyre apo edhe ne autobuz. Kontraktimin e arrini duke mbledhur vithet. Duke i mbajtur per pak momente ashtu, dhe duke i leshuar. Duket qesharake, por u kontrakton shume lehte.

  • Ferkojini ato

Nderkohe qe beni dush, eshte mire te ferkoni vithet tuaja. Duke i mbledhur ne forme te rrumbullaket. Dhe sigurisht qe do ishte shume mire qe ti masazhoni me krem dehitratues. Kjo metode u largon qelizat e vdekura.

  • Luftoni celulitin

Celulit nuk kane vetem vajat e mbushura. Lufta ndaj celulitit behet thjesht me masazhim ne dush. Ose duke perdorur ndonje krem kundra celulitit me produkte bimore.

  • Kujdes me shendetin

Shendoshja dhe dobesimi i vazhdueshem ndikon ne formen e  vitheve tuaja. Ndaj beni mire te ekuilibroni ushqimin ne menyre qe te mos keni luhatje ne peshe.

  • Beni ushtrime

Ushtrime  per vithet nuk behen vetem ne palester. I beni fare thjeshte ne shtepi. Mbeshtetni parakrahet ne dysheme. Kembet mbajini drejt. Pastaj Ngrijeni njeren kembe lart, duke mbajtur trupin drejte dhe te forcuar. Nga 25 levizje per secilen kembe do u beje shume mire.

Keshillat tona per te patur te pasme me te bukura sigurisht qe jane efektive. Provojini keto keshilla mode dhe do bindeni!

Shkrimi eshte ofruar nga S. Prenga

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*